Upright Citizens Brigade Improvisation and Sketch Comedy Training Center

Jun 2013
Sunday
May 26
Monday
May 27
Tuesday
May 28
Wednesday
May 29
Thursday
May 30
Friday
May 31
Saturday
June 1
  • 12:00pm Jordan Klepper Advanced Study Improv Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:00pm Brandon Bassham Sketch 101 Class (session 6)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:00pm Kate Riley Improv 201 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:00pm Morgan Grace Jarrett Improv 401 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:00pm Laura Grey Advanced Study Improv Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:00pm Molly Lloyd Improv 301 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:00pm Frank Hejl and Josh Patten (Intensive) Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 2:30pm Ben Rameaka Improv 401 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 3:30pm Laura Grey Improv 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:30pm Brandon Bassham Sketch 301 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Jordan Klepper Improv 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Brandon Scott Jones Improv 401 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Ryan Karels Advanced Study Performance Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Beth Appel Sketch 101 Class (session 1)
    UCB NYC Writing Room
  • 4:00pm Nicole Drespel Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 4:15pm Erik Tanouye Improv 401 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 5:30pm Abra Tabak Advanced Study Harold Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 5:45pm Kevin Hines Improv 401 Performance (session 0)
    UCBT NYC
Sunday
June 2
Monday
June 3
Tuesday
June 4
Wednesday
June 5
Thursday
June 6
Friday
June 7
Saturday
June 8
  • 12:00pm Tim Martin Improv 201 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 12:00pm Abra Tabak Advanced Study Harold Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:00pm Corey Brown Improv 301 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:00pm Phil Jackson Improv 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:00pm Terry Withersand Shannon O'Neill (Intensive) Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 12:00pm Kerry McGuire Sketch 101 Class (session 3)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:00pm Nicole Drespel Improv 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 12:00pm Rachael Mason Sketch 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:30pm Tim Martin Improv 401 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 3:15pm Achilles Stamatelaky Improv 401 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 3)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:15pm John Flynn Storytelling and Solo Work 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:15pm Rachael Mason Sketch 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 4:00pm Patrick Clair Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 4:15pm Brandon Scott Jones Improv 401 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 6:00pm Nicole Drespel Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 6:30pm David Siegel Improv 201 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 3
  • 6:30pm Frank Garcia Hejl Sketch 301 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 5
  • 6:30pm Betsy Stover Improv 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 1
  • 6:30pm Lydia Hensler Improv 301 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 4
  • 6:30pm Damian Chadwick Sketch 101 Class (session 3)
    UCB NYC Writing Room
  • 6:30pm Michael Delaney Sketch Elective Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 9:00am Dan Klein Advanced Study Writing Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 5
  • 9:00am intensive (Clair and Tanouye) Improv 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Don Fanelli Improv 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 9:00am Morgan Grace Jarrett Improv 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 10:30am Intensive (Lydia Hensler and Frank Hejl) Improv 101 Class (session 1)
    UCB EAST
  • 12:00pm Melinda Taub Sketch 201 Class (session 8)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:15pm Erik Tanouye Improv 201 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm John Murray Improv 401 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:15pm Chelsea Clarke Advanced Study Harold Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Frank Garcia Hejl Sketch 301 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:30pm Intensive (Lydia Hensler and Frank Hejl) Improv 101 Class (session 2)
    UCB EAST
  • 3:30pm Brandon Gulya Sketch 301 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Geoff Garlock Sketch 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 6:20pm Beth Appel Sketch 101 Class (session 7)
    UCB NYC Writing Room
  • 6:30pm Abra Tabak Advanced Study Harold Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 6:30pm Morgan Grace Jarrett Improv 401 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 7:00pm Caitlin Bitzegaio Sketch 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Dan Mirk Sketch Elective Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 4
  • 7:00pm Brandon Bassham Sketch 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 7:00pm Lydia Hensler Advanced Study Harold Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 9:00am Shannon O'Neill Improv 101 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 1
  • 9:00am Patrick Clair Improv 201 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 5
  • 9:00am Laura Grey Improv 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 3
  • 9:00am intensive (Clair and Tanouye) Improv 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 4
  • 10:30am Intensive (Lydia Hensler and Frank Hejl) Improv 101 Class (session 3)
    UCB EAST
  • 12:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 5)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:15pm Patrick Clair Improv 301 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Brandon Bassham Sketch 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Brandon Gulya Advanced Study Writing Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:30pm Intensive (Lydia Hensler and Frank Hejl) Improv 101 Class (session 4)
    UCB EAST
  • 3:30pm Will Hines Advanced Study Harold Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Gavin Speiller Improv 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Melinda Taub Sketch 101 Class (session 2)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:30pm Doug Moe Improv 401 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Rachael Mason Sketch 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:30pm Chelsea Clarke Improv 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 4
  • 6:00pm Jordan Klepper Advanced Study Improv Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 6:30pm Achilles Stamatelaky Improv 401 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 7:00pm Doug Moe Advanced Study Harold Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 4
  • 7:00pm Ari Voukydis Improv 101 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Ben Rameaka Improv 401 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Rachael Mason Sketch 101 Class (session 5)
    UCB NYC Writing Room
  • 7:00pm Gavin Speiller Improv 301 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 6
  • 11:00pm Abra Tabak Advanced Study Performance Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 9:00am Keisha Zollar Improv 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 2
  • 9:00am Brandon Scott Jones Improv 301 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Zack Poitras Sketch 101 Class (session 5)
    UCB NYC Writing Room
  • 9:00am Lydia Hensler Advanced Study Harold Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 1
  • 10:30am Michael Delaney Sketch Elective Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 12:15pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:15pm Caitlin Bitzegaio Sketch 101 Class (session 8)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:15pm Kate Riley Improv 201 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Chelsea Clarke Improv 301 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 6
  • 12:15pm Patrick Clair Improv 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:30pm Intensive (Lydia Hensler and Frank Hejl) Improv 101 Class (session 5)
    UCB EAST
  • 3:30pm Melinda Taub Sketch 201 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Chelsea Clarke Improv 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 201 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Will Hines Advanced Study Harold Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 4
  • 3:30pm Matt Klinman Sketch 301 Class (session 1)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:30pm Anthony Atamanuik Improv 412 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 2
  • 6:00pm Doug Moe Advanced Study Harold Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 7:00pm Tim Martin Improv 401 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Corey Brown Improv 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 4
  • 7:00pm Brandon Gardner Improv 201 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 1
  • 7:00pm Erik Tanouye Advanced Study Writing Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 5
  • 7:00pm Molly Lloyd Improv 301 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Margot Leitman Sketch Elective Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 9:00am Laura Grey Improv 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 1
  • 9:00am intensive (Clair and Tanouye) Improv 201 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Jordan Klepper Improv 301 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 10:30am Intensive (Lydia Hensler and Frank Hejl) Improv 101 Class (session 6)
    UCB EAST
  • 12:15pm Erik Tanouye Improv 401 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Caitlin Bitzegaio Sketch 201 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:30pm Intensive (Lydia Hensler and Frank Hejl) Improv 101 Class (session 7)
    UCB EAST
  • 3:30pm Brandon Bassham Sketch 101 Class (session 7)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:30pm Ben Rameaka Improv 301 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Chelsea Clarke Improv 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 6
  • 7:00pm Brandon Bassham Sketch 201 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 5
  • 7:00pm Achilles Stamatelaky Improv 201 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Kerry McGuire Sketch 101 Class (session 6)
    UCB NYC Writing Room
  • 7:00pm John Murray Improv 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 6
  • 9:00am Jordan Klepper Improv 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 1
  • 9:00am intensive (Clair and Tanouye) Improv 201 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Molly Lloyd Improv 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:15pm Frank Garcia Hejl Sketch 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:30pm Intensive (Lydia Hensler and Frank Hejl) Improv 101 Class (session 8)
    UCB EAST
  • 3:30pm John Frusciante Improv 401 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 6
  • 5:30pm Achilles Stamatelaky Improv 301 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 1
  • 6:00pm Will Hines Advanced Study Harold Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 6:15pm David Siegel Improv 201 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 3
  • 6:15pm Nicole Drespel Improv 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:00pm Patrick Clair Improv 201 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 12:00pm Brandon Bassham Sketch 101 Class (session 7)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:00pm Kate Riley Improv 201 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:00pm Erik Tanouye Advanced Study Writing Tech Rehearsal (session 0)
    UCBT NYC
  • 12:00pm Morgan Grace Jarrett Improv 401 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:00pm Laura Grey Advanced Study Improv Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:00pm Molly Lloyd Improv 301 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 1
  • 2:30pm John Murray Improv 401 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 2:45pm John Frusciante Improv 401 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 3:30pm Laura Grey Improv 101 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:30pm Brandon Bassham Sketch 301 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Jordan Klepper Improv 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Brandon Scott Jones Improv 401 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Ryan Karels Advanced Study Performance Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Beth Appel Sketch 101 Class (session 2)
    UCB NYC Writing Room
  • 4:00pm Shannon O'Neill Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 4:15pm Erik Tanouye Improv 201 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 5:30pm Will Hines Advanced Study Harold Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 5:45pm Kevin Hines Improv 401 Performance (session 0)
    UCBT NYC
Sunday
June 9
Monday
June 10
Tuesday
June 11
Wednesday
June 12
Thursday
June 13
Friday
June 14
Saturday
June 15
  • 12:00pm Corey Brown Improv 301 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:00pm Phil Jackson Improv 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:00pm Kerry McGuire Sketch 101 Class (session 4)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:00pm Nicole Drespel Improv 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 6
  • 12:00pm Kate Riley Improv 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:00pm Intensive (Lydia Hensler and Frank Hejl) Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 2:30pm Brandon Scott Jones Improv 401 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 3:15pm Achilles Stamatelaky Improv 401 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 4)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:15pm John Flynn Storytelling and Solo Work 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 2
  • 4:00pm Laura Grey Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 5:45pm Erik Tanouye Advanced Study Writing Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 6:00pm Laura Grey Advanced Study Improv Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 6:30pm David Siegel Improv 201 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 3
  • 6:30pm Frank Garcia Hejl Sketch 301 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 5
  • 6:30pm Betsy Stover Improv 101 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 1
  • 6:30pm Lydia Hensler Improv 301 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 4
  • 6:30pm Damian Chadwick Sketch 101 Class (session 4)
    UCB NYC Writing Room
  • 6:30pm Michael Delaney Sketch Elective Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 2
  • 9:00am Dan Klein Advanced Study Writing Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 5
  • 9:00am intensive (Clair and Tanouye) Improv 201 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Don Fanelli Improv 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 9:00am Morgan Grace Jarrett Improv 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 1
  • 10:30am Intensive (David Siegel and Don Fanelli) Improv 101 Class (session 1)
    UCB EAST
  • 12:15pm Chelsea Clarke Advanced Study Harold Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Frank Garcia Hejl Sketch 301 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:30pm Intensive (David Siegel and Don Fanelli) Improv 101 Class (session 2)
    UCB EAST
  • 3:30pm Brandon Gulya Sketch 301 Tech Rehearsal (session 0)
    UCBT NYC
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Geoff Garlock Sketch 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 2
  • 6:20pm Beth Appel Sketch 101 Class (session 8)
    UCB NYC Writing Room
  • 6:30pm Chelsea Clarke Advanced Study Harold Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 7:00pm Caitlin Bitzegaio Sketch 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Dan Mirk Sketch Elective Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 4
  • 7:00pm Brandon Bassham Sketch 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 5
  • 7:00pm Lydia Hensler Advanced Study Harold Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 1
  • 7:00pm Gavin Speiller Improv 301 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 9:00am Laura Grey Improv 101 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 3
  • 9:00am intensive (Clair and Tanouye) Improv 201 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Patrick Clair Improv 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 10:30am Intensive (David Siegel and Don Fanelli) Improv 101 Class (session 3)
    UCB EAST
  • 12:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 6)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:15pm Patrick Clair Improv 301 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Brandon Bassham Sketch 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Brandon Gulya Advanced Study Writing Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:15pm Nate Dern Advanced Study Harold Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 2:30pm Intensive (David Siegel and Don Fanelli) Improv 101 Class (session 4)
    UCB EAST
  • 3:00pm Brandon Gardner Improv 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Gavin Speiller Improv 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Melinda Taub Sketch 101 Class (session 3)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:30pm Doug Moe Improv 401 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Chelsea Clarke Improv 101 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 4
  • 6:00pm Will Hines Advanced Study Harold Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 7:00pm Ari Voukydis Improv 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Ben Rameaka Improv 401 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Brandon Gardner Advanced Study Improv Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 1
  • 7:00pm Gavin Speiller Improv 301 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 6
  • 7:00pm Doug Moe Advanced Study Harold Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Keisha Zollar Improv 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 2
  • 9:00am Brandon Scott Jones Improv 301 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Zack Poitras Sketch 101 Class (session 6)
    UCB NYC Writing Room
  • 9:00am Lydia Hensler Advanced Study Harold Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 1
  • 10:30am Michael Delaney Sketch Elective Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 6
  • 12:15pm Kate Riley Improv 201 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Chelsea Clarke Improv 301 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:15pm Patrick Clair Improv 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:15pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:15pm Anthony Atamanuik Improv 301 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Caitlin Bitzegaio Sketch 101 Class (session 1)
    UCB NYC Writing Room
  • 2:30pm Intensive (David Siegel and Don Fanelli) Improv 101 Class (session 5)
    UCB EAST
  • 3:00pm Brandon Gardner Improv 301 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Melinda Taub Sketch 201 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Chelsea Clarke Improv 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 201 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Matt Klinman Sketch 301 Class (session 2)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:30pm Anthony Atamanuik Improv 412 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Tim Martin Improv 401 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Corey Brown Improv 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 4
  • 7:00pm Brandon Gardner Improv 201 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 1
  • 7:00pm Molly Lloyd Improv 301 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Jordan Klepper Advanced Study Improv Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 9:00am Laura Grey Improv 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 1
  • 9:00am intensive (Clair and Tanouye) Improv 201 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Jordan Klepper Improv 301 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 10:30am Intensive (David Siegel and Don Fanelli) Improv 101 Class (session 6)
    UCB EAST
  • 12:15pm Caitlin Bitzegaio Sketch 201 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:30pm Intensive (David Siegel and Don Fanelli) Improv 101 Class (session 7)
    UCB EAST
  • 3:00pm Brandon Gardner Improv 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Brandon Bassham Sketch 101 Class (session 8)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:30pm Ben Rameaka Improv 301 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Anthony Atamanuik Advanced Study Harold Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 4
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Chelsea Clarke Improv 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 6
  • 7:00pm Brandon Bassham Sketch 201 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 5
  • 7:00pm Achilles Stamatelaky Improv 201 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Kerry McGuire Sketch 101 Class (session 7)
    UCB NYC Writing Room
  • 7:00pm John Murray Improv 101 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 6
  • 7:00pm Anthony Atamanuik Advanced Study Harold Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 7:00pm Ari Voukydis Improv Elective Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Jordan Klepper Improv 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 1
  • 9:00am intensive (Clair and Tanouye) Improv 201 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Molly Lloyd Improv 201 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:15pm Frank Garcia Hejl Sketch 101 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:30pm Intensive (David Siegel and Don Fanelli) Improv 101 Class (session 8)
    UCB EAST
  • 3:30pm John Frusciante Improv 401 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Brandon Gulya Sketch 101 Class (session 1)
    UCB NYC Writing Room
  • 5:30pm Achilles Stamatelaky Improv 301 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 1
  • 6:15pm David Siegel Improv 201 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 3
  • 6:15pm Nicole Drespel Improv 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:00pm Brandon Bassham Sketch 101 Class (session 8)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:00pm Kate Riley Improv 201 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:00pm Dan Klein Advanced Study Writing Tech Rehearsal (session 0)
    UCBT NYC
  • 12:00pm Achilles Stamatelaky Improv 201 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 12:00pm Morgan Grace Jarrett Improv 401 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:00pm Laura Grey Advanced Study Improv Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:00pm Molly Lloyd Improv 301 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 1
  • 2:30pm Achilles Stamatelaky Improv 301 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 2:45pm intensive (Clair and Tanouye) Improv 201 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 3:30pm Brandon Bassham Sketch 301 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Jordan Klepper Improv 101 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Brandon Scott Jones Improv 401 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Ryan Karels Advanced Study Performance Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Beth Appel Sketch 101 Class (session 3)
    UCB NYC Writing Room
  • 4:00pm Ben Rameaka Improv 401 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 4:15pm Morgan Grace Jarrett Improv 401 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 5:30pm Tim Martin Improv 401 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 5:45pm Kevin Hines Improv 401 Performance (session 0)
    UCBT NYC
Sunday
June 16
Monday
June 17
Tuesday
June 18
Wednesday
June 19
Thursday
June 20
Friday
June 21
Saturday
June 22
  • 12:00pm Kate Riley Improv 201 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 12:00pm Corey Brown Improv 301 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:00pm Phil Jackson Improv 101 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:00pm Kerry McGuire Sketch 101 Class (session 5)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:00pm Nicole Drespel Improv 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 6
  • 12:00pm Kate Riley Improv 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:00pm Rachael Mason Sketch 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:30pm Intensive (David Siegel and Don Fanelli) Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 3:15pm Achilles Stamatelaky Improv 401 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 5)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:15pm John Flynn Storytelling and Solo Work 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:15pm Rachael Mason Sketch 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:15pm Terry Withers Improv 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 4:00pm Jordan Klepper Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 5:45pm Dan Klein Advanced Study Writing Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 6:00pm Laura Grey Advanced Study Improv Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 6:30pm David Siegel Improv 201 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 3
  • 6:30pm Frank Garcia Hejl Sketch 301 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 5
  • 6:30pm Betsy Stover Improv 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 1
  • 6:30pm Lydia Hensler Improv 301 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 4
  • 6:30pm Damian Chadwick Sketch 101 Class (session 5)
    UCB NYC Writing Room
  • 6:30pm Michael Delaney Sketch Elective Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 2
  • 6:30pm Keisha Zollar Improv 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 9:00am Don Fanelli Improv 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Morgan Grace Jarrett Improv 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 1
  • 10:30am Intensive (Patrick Clair and Keisha Zollar) Improv 101 Class (session 1)
    UCB EAST
  • 12:15pm Chelsea Clarke Advanced Study Harold Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Frank Garcia Hejl Sketch 301 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:15pm Erik Tanouye Improv 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 2:30pm Intensive (Patrick Clair and Keisha Zollar) Improv 101 Class (session 2)
    UCB EAST
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Geoff Garlock Sketch 201 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:30pm Gavin Speiller Advanced Study Harold Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Michael Hartney Character 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 6:30pm Brandon Gulya Sketch 301 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 7:00pm Caitlin Bitzegaio Sketch 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Brandon Bassham Sketch 201 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 5
  • 7:00pm Gavin Speiller Improv 301 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Beth Appel Sketch 101 Class (session 1)
    UCB NYC Writing Room
  • 7:00pm Don Fanelli Improv 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Laura Grey Improv 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 3
  • 9:00am Patrick Clair Improv 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 6
  • 10:30am Intensive (Patrick Clair and Keisha Zollar) Improv 101 Class (session 3)
    UCB EAST
  • 12:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 7)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:15pm Patrick Clair Improv 301 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Brandon Bassham Sketch 201 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Brandon Gulya Advanced Study Writing Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:15pm Nate Dern Advanced Study Harold Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 2:30pm Intensive (Patrick Clair and Keisha Zollar) Improv 101 Class (session 4)
    UCB EAST
  • 3:00pm Brandon Gardner Improv 201 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Gavin Speiller Improv 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Melinda Taub Sketch 101 Class (session 4)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:30pm Doug Moe Improv 401 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Rachael Mason Sketch 201 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:30pm Chelsea Clarke Improv 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 4
  • 6:30pm Achilles Stamatelaky Improv 401 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 7:00pm Ari Voukydis Improv 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Ben Rameaka Improv 401 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Rachael Mason Sketch 101 Class (session 6)
    UCB NYC Writing Room
  • 7:00pm Brandon Gardner Advanced Study Improv Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 1
  • 7:00pm Gavin Speiller Improv 301 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 6
  • 7:00pm Doug Moe Advanced Study Harold Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 4
  • 7:00pm Tim Martin Improv 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 11:00pm Ryan Karels Advanced Study Performance Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • Midnight Brandon Bassham Sketch 301 Tech Rehearsal (session 0)
    UCBT NYC
  • 9:00am Keisha Zollar Improv 101 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 2
  • 9:00am Brandon Scott Jones Improv 301 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Zack Poitras Sketch 101 Class (session 7)
    UCB NYC Writing Room
  • 10:30am Michael Delaney Sketch Elective Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 6
  • 12:15pm Chelsea Clarke Improv 301 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:15pm Patrick Clair Improv 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:15pm Kate Riley Improv 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:15pm Anthony Atamanuik Improv 301 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Caitlin Bitzegaio Sketch 101 Class (session 2)
    UCB NYC Writing Room
  • 2:30pm Intensive (Patrick Clair and Keisha Zollar) Improv 101 Class (session 5)
    UCB EAST
  • 3:00pm Brandon Gardner Improv 301 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Melinda Taub Sketch 201 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Chelsea Clarke Improv 101 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 201 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Matt Klinman Sketch 301 Class (session 3)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:30pm Anthony Atamanuik Improv 412 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Corey Brown Improv 101 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 4
  • 7:00pm Brandon Gardner Improv 201 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 1
  • 7:00pm Molly Lloyd Improv 301 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Jordan Klepper Advanced Study Improv Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 5
  • 7:00pm Tim Martin Improv 401 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm John Murray Improv 301 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 9:00am Laura Grey Improv 101 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 1
  • 9:00am Jordan Klepper Improv 301 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 3
  • 10:30am Intensive (Patrick Clair and Keisha Zollar) Improv 101 Class (session 6)
    UCB EAST
  • 12:15pm Erik Tanouye Improv 401 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Caitlin Bitzegaio Sketch 201 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:00pm Betsy Capes Special Class (session 4)
    To Be Announced
  • 2:30pm Intensive (Patrick Clair and Keisha Zollar) Improv 101 Class (session 7)
    UCB EAST
  • 3:00pm Brandon Gardner Improv 201 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Ben Rameaka Improv 301 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Anthony Atamanuik Advanced Study Harold Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 4
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Chelsea Clarke Improv 101 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 6
  • 6:30pm Betsy Capes Special Class (session 4)
    To Be Announced
  • 7:00pm Kerry McGuire Sketch 101 Class (session 8)
    UCB NYC Writing Room
  • 7:00pm John Murray Improv 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 6
  • 7:00pm Anthony Atamanuik Advanced Study Harold Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 1
  • 9:00am Jordan Klepper Improv 101 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Frank Garcia Hejl Sketch 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 2
  • 2:30pm Intensive (Patrick Clair and Keisha Zollar) Improv 101 Class (session 8)
    UCB EAST
  • 3:30pm John Frusciante Improv 401 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Brandon Gulya Sketch 101 Class (session 2)
    UCB NYC Writing Room
  • 5:30pm Achilles Stamatelaky Improv 301 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 6:00pm Intensive (Patrick Clair and Keisha Zollar) Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 6:15pm David Siegel Improv 201 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 3
  • 6:15pm Nicole Drespel Improv 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:00pm Kate Riley Improv 201 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:00pm Brandon Gardner Improv 201 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 12:00pm Morgan Grace Jarrett Improv 401 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:00pm Molly Lloyd Improv 301 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:00pm Brandon Bassham Sketch 101 Class (session 1)
    UCB NYC Writing Room
  • 2:30pm John Frusciante Improv 401 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 2:45pm Kevin Hines Improv 401 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 3:30pm Brandon Scott Jones Improv 401 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Ryan Karels Advanced Study Performance Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Beth Appel Sketch 101 Class (session 4)
    UCB NYC Writing Room
  • 4:00pm Chelsea Clarke Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 4:15pm Erik Tanouye Improv 401 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 5:30pm Keisha Zollar Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 5:45pm Brandon Bassham Sketch 301 Performance (session 0)
    UCBT NYC
Sunday
June 23
Monday
June 24
Tuesday
June 25
Wednesday
June 26
Thursday
June 27
Friday
June 28
Saturday
June 29
  • 12:00pm Kate Riley Improv 201 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 12:00pm Corey Brown Improv 301 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:00pm Phil Jackson Improv 101 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:00pm Kerry McGuire Sketch 101 Class (session 6)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:00pm Nicole Drespel Improv 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 6
  • 12:00pm Kate Riley Improv 201 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:00pm Rachael Mason Sketch 201 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:00pm Melinda Taub Sketch 301 Class (session 1)
    UCB NYC Writing Room
  • 2:30pm Jordan Klepper Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 2:45pm Doug Moe Improv 401 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 3:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 6)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:15pm John Flynn Storytelling and Solo Work 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:15pm Rachael Mason Sketch 101 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:15pm Achilles Stamatelaky Improv 401 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:15pm Terry Withers Improv 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 6
  • 4:00pm Corey Brown Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 4:15pm Laura Grey Improv 101 Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 5:30pm Chelsea Clarke Improv 101 Performance (session 0)
    UCB EAST
  • 5:45pm Chelsea Clarke Advanced Study Harold Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 6:30pm David Siegel Improv 201 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 3
  • 6:30pm Frank Garcia Hejl Sketch 301 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 5
  • 6:30pm Betsy Stover Improv 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 1
  • 6:30pm Lydia Hensler Improv 301 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 4
  • 6:30pm Damian Chadwick Sketch 101 Class (session 6)
    UCB NYC Writing Room
  • 6:30pm Keisha Zollar Improv 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 6
  • 9:00am Don Fanelli Improv 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Morgan Grace Jarrett Improv 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 1
  • 9:00am Intensive (Chelsea Clarke) Improv 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Frank Garcia Hejl Sketch 301 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:15pm Shannon O'Neill Improv 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Erik Tanouye Improv 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Geoff Garlock Sketch 201 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:30pm Brandon Gulya Sketch 301 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Gavin Speiller Advanced Study Harold Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Shannon O'Neill Improv 401 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 3:30pm Michael Hartney Character 101 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 6
  • 7:00pm Caitlin Bitzegaio Sketch 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Brandon Bassham Sketch 201 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 5
  • 7:00pm Lydia Hensler Advanced Study Harold Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 1
  • 7:00pm Gavin Speiller Improv 301 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Beth Appel Sketch 101 Class (session 2)
    UCB NYC Writing Room
  • 7:00pm Todd Fasen Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Patrick Clair Improv 201 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 5
  • 9:00am Intensive (Chelsea Clarke) Improv 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 3
  • 9:00am Shannon O'Neill Improv 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 11:30am Anthony Atamanuik Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:15pm Geoff Garlock Sketch 101 Class (session 8)
    UCB NYC Writing Room
  • 12:15pm Patrick Clair Improv 301 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Brandon Bassham Sketch 201 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Brandon Gulya Advanced Study Writing Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:15pm Nate Dern Advanced Study Harold Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:00pm Brandon Gardner Improv 201 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Gavin Speiller Improv 101 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Melinda Taub Sketch 101 Class (session 5)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:30pm Doug Moe Improv 401 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Rachael Mason Sketch 201 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:30pm Jordan Klepper Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Neil Casey Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 6:00pm Anthony Atamanuik Advanced Study Harold Performance (session 0)
    UCBT NYC
  • 7:00pm Doug Moe Advanced Study Harold Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 4
  • 7:00pm Tim Martin Improv 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 5
  • 7:00pm Lydia Hensler Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 7:00pm Brandon Gardner Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Abra Tabak Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 7:00pm Chris Kelly Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Writing Room
  • 7:00pm Laura Grey Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 9:00am Brandon Scott Jones Improv 301 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Zack Poitras Sketch 101 Class (session 8)
    UCB NYC Writing Room
  • 9:00am Lydia Hensler Advanced Study Harold Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 1
  • 9:00am Intensive (Chelsea Clarke) Improv 201 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 3
  • 9:00am Keisha Zollar Improv 101 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 11:30am Ben Rameaka Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 12:15pm Chelsea Clarke Improv 301 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:15pm Patrick Clair Improv 101 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 2
  • 12:15pm Kate Riley Improv 201 Class (session 2)
    UCB NYC Classroom 5
  • 12:15pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:15pm Anthony Atamanuik Improv 301 Class (session 3)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Caitlin Bitzegaio Sketch 101 Class (session 3)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:00pm Brandon Gardner Improv 301 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Melinda Taub Sketch 201 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 201 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Matt Klinman Sketch 301 Class (session 4)
    UCB NYC Writing Room
  • 3:30pm Anthony Atamanuik Improv 201 Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:30pm Billy Merritt Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Erik Tanouye Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB EAST
  • 7:00pm Billy Merritt Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 7:00pm Alex Berg Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Tim Martin Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Molly Lloyd Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 7:00pm Ryan Karels Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 7:00pm Josh Patten Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Writing Room
  • 7:00pm Charlie Todd Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 9:00am Jordan Klepper Improv 301 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:15pm Erik Tanouye Improv 401 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:15pm Caitlin Bitzegaio Sketch 201 Class (session 8)
    UCB NYC Classroom 2
  • 1:00pm Anthony King Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:00pm Brandon Gardner Improv 201 Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Ben Rameaka Improv 301 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Anthony Atamanuik Advanced Study Harold Class (session 6)
    UCB NYC Classroom 4
  • 3:30pm Kevin Hines Improv 401 Class (session 5)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Billy Merritt Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm John Murray Improv 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 6
  • 7:00pm Alex Berg Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 7:00pm Jodi Lennon Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 7:00pm Mel Cowan Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 7:00pm Casey Feigh Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 7:00pm Achilles Stamatelaky Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 9:00am Molly Lloyd Improv 201 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 3
  • 9:00am Intensive (Chelsea Clarke) Improv 201 Class (session 4)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:15pm Frank Garcia Hejl Sketch 101 Class (session 7)
    UCB NYC Classroom 2
  • 1:00pm Caitlin Bitzegaio Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Writing Room
  • 1:00pm Kevin Mullaney Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 1:00pm Eugene Cordero Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 1:00pm Anthony King Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 1:00pm Sean Conroy Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 1:00pm Fran Gillespie Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Mike Still Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 4:15pm Joe Wengert Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:00pm Kevin Hines Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 12:00pm Chelsea Clarke Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 12:00pm Joel Spence Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 12:00pm Alex Fernie Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
  • 3:30pm Will Hines Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 5
  • 3:30pm Matt Walsh Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 3:30pm Josh Simpson Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 2
  • 3:30pm Johnny Meeks Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 3
  • 3:30pm Kevin Mullaney Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 3:30pm Allan McLeod Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 6
Sunday
June 30
Monday
July 1
Tuesday
July 2
Wednesday
July 3
Thursday
July 4
Friday
July 5
Saturday
July 6
  • 1:00pm Billy Merritt Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 1
  • 1:00pm Amber Petty Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    UCB NYC Classroom 4
  • 1:00pm Matt Besser Del Close Marathon Workshop Class (session 1)
    Hudson Guild Theater